Kronplatz wyjazd narciarski 2024 z polskim przedszkolem i szkoleniami, Falkensteiner Family Resort Lido 4*

 • Opis wyjazdu
 • Termin i ceny
 • Zakwaterowanie
 • Region narciarski
kronplatz wyjazd narciarski

Po ponad rocznej przerwie, po gruntownej przebudowie, powraca w całkowicie nowej odsłonie, dobrze już znany i bardzo lubiany Hotel Falkensteiner Family Resort Lido. Innowacyjne podejście zarówno do architektury jaki i oferowanego serwisu tworzy zupełnie nową jakość zimowego wypoczynku. Największa strefa wodna w południowym Tyrolu, liczne strefy zabaw dla dzieci, całkowicie nowe, luksusowe apartamenty Rodzinne, a przede wszystkim stok narciarski na dachu hotelu, sprawia iż oferta Hotelu Falkensteiner jest jedyna w swoim rodzaju.

Kronplatz wyjazd narciarski na ferie 2023 i polskie szkółki narciarskie. Hotel Falkensteiner Lido 4* to kolejny hotel przeznaczony dla wymagających Klientów. Świetny standard i doskonałe położenie w pobliżu wyciągów na Kronplatz. Wyjazd do hotelu Falkensteiner Lido realizowany jest jako wyjazd narciarski z polskim przedszkolem narciarskim i szkoleniami narciarskimi i snowboardowymi dla dorosłych bez dodatkowych opłat.

Kronplatz wyjazd narciarski – polskie szkółki narciarskie bez opłat !

Z Kronplatzem od zawsze był problem. Z jednej strony Kronplatz to doskonały region narciarski z dużą ilością świetnych tras, a z drugiej hotele położone przy stokach odstraszają swoimi cenami. Z kolei dojazd do stoków z odległości 20-30 km przy rodzinnych wyjazdach narciarskich całkowicie mijał się z celem. Znaleźliśmy idealne rozwiązanie.

Hotel Falkensteiner Family Resort Lido ma świetny stosunek ceny do jakości i jest rewelacyjnie położony. Spod hotelu startuje kolejka, którą w ciągu kilku minut dowozi narciarzy pod gondolę, która łączy się z wszystkimi trasami regionu Kronplatz. I okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Hotel spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości, podobnie jak region narciarski. Okazało się, że Kronplatz również jest świetnym miejscem na przedszkola narciarskie i wyjazdy narciarskie dla rodzin ze szkoleniem.

Dlatego na sezon Zima 2023 hotel Falkensteiner nadal będzie naszym hotelem klubowym, a dodatkowo do oferty dodaliśmy nowy obiekt, nieco tańszy dla tych, którzy chcieliby pojeździć na Kronplatzu, a nie wymagają aż tak wysokiego standardu.

 

Hotel Falkensteiner Lido

 • Wysoki standard + świetna infrastruktura dla dzieci
 • Największy park wodny w południowym Tyrolu (zjeżdżalnie, baseny, brodziki dla najmłodszych, ogromna strefa spa),
 • Podniebny park rozrywki na dachu (boiska, lodowisko, stok narciarski),
 • Wyborna kuchnia (4 posiłki plus napoje do posiłków w cenie),
 • Ogromne strefy zabaw dla dzieci, już od 6 m-ca do nastolatków (dedykowane sale, całodniowe programy animacyjne, opieka niani),

W programie

 • przedszkole narciarskie i polskie szkółki narciarskie dla dzieci  w cenie wyjazdu (6 dni x 6 h)
 • szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dorosłych w cenie wyjazdu (6 dni x 2 h)
 • animacje wieczorne dla dzieci
 • animacje Apress Ski dla dorosłych w hotelu
 • szkolenia snowboardowe dla dzieci i młodzieży za dopłatą 800 zł

 

Tu możesz pobrać ofertę w wersji PDF

 

Przedszkola narciarskie, szkolenia i animacje w cenie:

Klienci wybierający się na Kronplatz wyjazd narciarski do hotelu Falkensteiner w cenie wyjazdu mogą skorzystać z pełnego programu narciarskiego wraz ze szkoleniami narciarskimi i snowboardowymi dla dorosłych, przedszkolami narciarskimi i szkółkami narciarskimi  z opieką nad dziećmi oraz bogatym programem po nartach.

 

  Szczegóły szkoleń i programów oraz zdjęcia z ubiegłych lat znajdziecie Państwo klikając na przyciski znajdujące się poniżej.

Więcej o przedszkolach   Więcej o szkoleniach Program po nartach

 

Kronplatz wyjazd narciarski 2024 – transport:

Cena nie zawiera transportu zorganizowanego.  W wybranych terminach możemy również zaproponować transport autokarowy do poszczególnych miejscowości – za dodatkową opłatą. Transport nie jest dedykowany do konkretnego hotelu, tym samym autokarem mogą jechać osoby do innych hoteli. Zdarza się również, że transport nie jest organizowany przez nasze biuro, a na trasie przejazdu zdarzają się przesiadki. Ceny transportu autokarowego podane pod poniższym linkiem:

Transport

 

Ubezpieczenia

Wszyscy Klienci jadący na Kronplatz wyjazd narciarski ze szkoleniem – hotel Falkensteiner w cenie wyjazdu zawarte mają podstawowy pakiet ubezpieczeniowy Signal Iduna. Istnieje również możliwość rozszerzenia kwot ubezpieczeniowych bądź dokupienia dodatkowych świadczeń takich jak SKI OC (odpowiedzialności cywilnej na stoku) i ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Więcej o kwotach ubezpieczeń pod poniższym linkiem

Ubezpieczenia 

 

Kronplatz wyjazd narciarski – hotel Falkensteiner – terminy i ceny 2024

TerminyCena za osobę dorosłąMiejscaUwagi
13.01-20.01.20246750 złOK
20.01-27.01.20246750 złOK
27.01-03.02.20246750 złOK
03.02-10.02.20248750 złOK
17.02-24.02.20248750 złOK

Zniżki w terminach 13-20.01; 20-27.01 oraz 27.01-03.02 dla 3 i 4 osoby w pokoju:

 •  dzieci do 2,99 – opłata stała 2250 zł,
 • dzieci 3-5,99 – opłata stała 3990 zł,
 • dzieci w wieku 6-13,99 – zniżka 1300 zł,
 • dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia – zniżka 400 zł.

Zniżki w terminach 3-10.02 oraz 17-24.02 dla 3 i 4 osoby w pokoju:

 • dzieci do 2,99 – opłata stała 3150 zł,
 • dzieci 3-5,99 – opłata stała 4950 zł,
 • dzieci w wieku 6-13,99 – zniżka 1850 zł,
 • dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia – zniżka 500 zł

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 7 noclegów w pokoju Superior Family Room (pokoje ok 35 m2, z przeznaczeniem do 4 osób),
 • wyżywienie FB+,
 • szkolenie narciarskie i snowboardowe dla dorosłych (2h x 6 dni),
 • przedszkole i szkółka narciarska dla dzieci oraz młodzieży (6h x 6 dni),
 • animacje wieczorne dla dzieci,
 • atrakcje wieczorne Apres Ski dla dorosłych ,
 • ubezpieczenie,
 • opieka rezydenta.

 

Cena nie zawiera

 • karnetu narciarskiego,
 • transportu autokarem,
 • opłata klimatyczna dla osób powyżej 14 roku życia – 2,20/dzień (obligatoryjna, płatna na miejscu),
 • dopłata do szkolenia snowboardowego dla dzieci – 800 zł (przy grupie min. 6 osób),
 • dopłaty do pokoju wyższej kategorii: Premium Family Suite Lido with Falkynest (o powierzchni 35-40 m2 z przeznaczeniem do 5 osób) – 2850 zł.

Kronplatz wyjazd narciarski zakwaterowania

Hotel Falkensteiner Family Resort Lido 4* (Klubowy Hotel) to nasz prawdziwy HIT wśród rodzinnych hoteli. Należący do rodziny luksusowych hoteli Falkensteiner został również przyjęty do elitarnej grupy Familien Hotels Sudtirol skupiającej hotele w Południowym Tyrolu, które gwarantują rodzinny wypoczynek na najwyższym poziomie. Położony jest w miejscowości Ehrenburgerhof, 600 m od Chienes oraz 10 km od gondoli (stacja Percha-Ried), którą dotrzemy na szczyt Kronplatzu. Tuż przed hotelem znajduje się przystanek szybkiego pociągu, który co pół godziny zabiera narciarzy dowożąc ich wprost pod stację gondoli.

 

Hotel Lido to z pewnością raj dla rodzin z dziećmi. Przygotowano tutaj 2 strefy dedykowane najmłodszym gościom: Baby Land (dla maluszków od 4 miesiąca życia) oraz Falky Land (dla dzieci od 3 roku życia). Falky-Land to ogromny plac zabaw, położony na 2 pietrach i połączony zjeżdżalnią. W jego obrębie znajduje się basen z piłkami, kino, obszar twórczego rzemiosła, sala gier, pokoje z zabawkami przeznaczone osobno dla chłopców i dziewczynek. Baby Land to natomiast strefa z dużą salą zabaw, pokojem na popołudniową drzemkę oraz kącikiem kuchennym. Bogatą ofertę dopełniają codzienne warsztaty sportowe, kulinarne i artystyczne oraz specjalnie wydzielony park wodny w strefie wellness.

Hotel Lido ma również wiele do zaoferowania dorosłym: stylowe, eleganckie wnętrza, fantastyczną strefę wellness o powierzchni 1500 m2 oraz przepyszną włoską kuchnię.

 

Do dyspozycji gości: 

 • restauracja, lobby bar, salon wypoczynkowy, sala kominkowa, windy, biblioteka, taras słoneczny, garaż (dodatkowo płatny), parking, Wi-Fi, ogrzewana narciarnia, wellness (basen wewnętrzny, basen zewnętrzny, grota z jacuzzi, sauna fińska, sauna ziołowa, łaźnia turecka, pokój relaksu, sala fitness), park wodny największy w Tyrolu, zabiegi SPA (dodatkowo płatne), udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi (wewnętrzny plac zabaw dla dzieci, program animacyjny, plac zabaw w ogrodzie, manu dla dzieci, kącik dla niemowlaków), narciarnia, pociąg narciarski przed hotelem, stok narciarski na dachu.

 

Pokoje:

 • hotel po całkowitej renowacji i przebudowie. Posiada pokoje standard z przeznaczeniem dla dwóch osób, oraz za dopłatą pokoje rodzinne w kilku kategoriach: Apartamenty Family Castel Room o powierzchni 36-40 m2, z przeznaczeniem do 3 osób; Apartamenty Superior Family Room o powierzchni ok 35 m2 z przeznaczeniem do 4 osób; Apartamenty Premium Family Suite o powierzchni 35-40 m2, z przeznaczeniem do 5 osób.

 

Wyżywienie:

 • hotelowa restauracja serwuje swoim gościom 4 posiłki dziennie: śniadanie w formie bogatego bufetu z kącikiem bio, lunch, przekąska „po nartach”, 4-daniową obiadokolację z bufetem z warzywami, sałatkami i deserami. Dla dzieci przygotowano osobna jadalnię, gdzie pod opieką animatorów spożywają specjalnie dla nich przyrządzone posiłki. Raz w tygodniu uroczysta kolacja przy świecach z regionalnymi daniami.

Kronplatz wyjazd narciarski – informacje o regionie

Kronplatz (Plan de Corones) w Tyrolu Południowym to obecnie jeden z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich we włoskich alpach. Góra Plan de Corones  (2 275 m n.p.m.) posiada ponad 100 km świetnie przygotowanych nartostrad od płaskich “oślich łączek” dla nowicjuszy, przez szerokie trasy czerwone, po wymagające, czarne trasy dla prawdziwych ekspertów.

Sezon środkowy

07.01.2024 – 27.01.2024

Sezon wysoki

28.01.2024 – 17.03.2024

Karnet 6 dniowy KRONPLATZ

dorosły

junior

senior

dorosły

junior

senior

338 €

236 €

304 €

375 €

263 €

338 €

 • Dzieci urodzone w 2016 r i później – GRATIS,
 • Junior: urodzony w latach 2008-2015,
 • Senior: urodzony w 1958 r. i wcześniej.

*dopłata do skipassu DOLOMITI SUPERSKI:

 • sezon środkowy: dorosły- 25 €, Junior – 21 €, Senior – 23 €,
 • sezon wysoki: dorosły – 29 €, Junior – 19 €, Senior – 25 €.

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy Kodeks Cywilny. Ceny skipassów mogą ulec zmianie.

 

Słynne są tu dwie równolegle biegnące czarne nartostrady zachodzące do miejscowości Brunico z których każda ma ponad 6 km długości.

Kronplatz charakteryzuje bardzo nowoczesna infrastruktura. To jedno z nielicznych miejsc w Europie, gdzie kolejki linowe i gondole są w zdecydowanej przewadze do również zmodernizowanych wyciągów krzesełkowych.

 

  Transport do wyciągów zapewnia pociąg, którego trasa biegnie wzdłuż całej doliny. Przystanek kolejki znajduje się przy hotelu, a przejazd jest bezpłatny dla narciarzy korzystających ze stoków narciarskich w rejonie Kronplatz.

Kronplatz – region narciarski
 • Jestem zainteresowana wyjazdem w terminie ferii zimowych dla malopolski. 2 doroslych 2 dzieci 2008 2010. pokoj 4 os. 2 pierwsze tygodnie lutego. Najchetniej Wlochy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!