Ferie Zimowe 2022 – zasady wjazdu do Włoch, Austrii i Szwajcarii – aktualizacja 25.01

 

Najlepsze wyjazdy narciarskie z dziećmi na Ferie Zimowe 2022

Nie macie jeszcze zaplanowanego tegorocznego wyjazdu na narty? Pod poniższymi linkami znajdziecie  najciekawsze propozycje wyjazdów do Włoch, Austrii czy Szwajcarii zawierające między innymi polskie szkółki narciarskie (bez dopłat) wraz z opieką dla Waszych pociech na stoku. Dla chętnych dostępne są również szkolenia dla dorosłych w wymiarze 6 dni x 2 godziny (przy hotelach klubowych również nie wymagające dopłat) oraz animacje dla dzieci i dorosłych…

 

  • Aktualne wyjazdy narciarskie do Włoch z polskimi szkółkami – zobacz najciekawsze propozycje
  • Najczęściej wybierane rodzinne wyjazdy na narty do Austrii – dzieci do 6 lat w stałej cenie od 1000 zł – sprawdź dostępne terminy
  • Wyjazdy Narciarskie na Ferie Zimowe 2022 do Szwajcarii – szkółki narciarskie dla dzieci bez dopłat! – zobacz dostępne wyjazdy

 

Zanim jednak wybierzecie swój wyjazd na narty na Ferie Zimowe 2022 warto zapoznać się z aktualnymi zasadami wjazdu (poniżej) do poszczególnych krajów ponieważ co do zasady, w tym sezonie  szusowanie możliwe będzie w większości przypadków wyłącznie dla zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

I to często jeszcze  po spełnieniu dodatkowych wymogów…

 

 

 

Zasady wjazdu do Włoch na Ferie Zimowe 2022

W tej chwili (stan na 25.01.2022) aby wjechać do Włoch i nie być poddanym kwarantannie należy posiadać:

 

  • certyfikat covidowy potwierdzający zaszczepienie się 2 dawkami (certyfikat jest ważny 9 miesięcy od pełnego zaszczepienia) lub status ozdrowieńca (ten ważny jest przez 6 miesięcy od wyzdrowienia)
  • Od 1.02.2022 ważność certyfikatu covidowe we Włoszech ma zostać skrócona do 6 miesięcy!
  • oraz dodatkowo negatywny wynik testu, który w momencie przekroczenia granicy nie może być starszy niż 24 h w przypadku testu antygenowego – 24 h lub  48 h w przypadku testu PCR.

 

Warto jednak śledzić uważnie na przykład oficjalną stronę gov.pl – zobacz – ponieważ sytuacja zmienia się w tej chwili bardzo dynamicznie.

Gdy tylko dostaniemy dodatkowe informacje potwierdzone aktem prawnym, to niezwłocznie zaktualizujemy szczegółowe zasady wjazdu do Włoch na Ferie Zimowe 2022, które znajdziecie tutaj.

 

 

 

Zasady wjazdu do Austrii na Ferie Zimowe 2022

Na ten moment (AKTUALIZACJA 25.01.2022) aby móc wjechać do Austrii i cieszyć się urokami białego szaleństwa należy:

 

  • posiadać certyfikat covidowy zaświadczający zakończenie pełnego cyklu szczepień (certyfikat ważny jest przez 270 dni) lub status ozdrowieńca
  • Od 1.02.2022 ważność certyfikatu covidowego w Austrii ma zostać skrócona do 6 miesięcy!
  • oraz okazać negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy.
  • przyjęcie 3 dawki zwalnia z obowiązku wykonywania testów przed wjazdem do Austrii!
  • powyższe obostrzenia nie dotyczą dzieci do 12 roku życia.
  • dzieci w wieku 12-15 lat którym skończyła się ważność certyfikatu covidowego mogą korzystać z wyciągów czy hoteli na podstawie tzw. Ninja Green Pass – informacje w linku poniżej.
  • Przed wjazdem istnieje natomiast obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego dostępnego na stronie: zobacz

 

Dodatkowe informacje na temat zasad wjazdu znajdziecie w tym miejscu  natomiast ze względu na dynamiczną sytuację, przed wyjazdem należy obowiązkowo sprawdzić aktualne zasady i obostrzenia na stronie Ambasady lub na przykład na oficjalnej stronie gov.pl

 

 

 

Zasady wjazdu do Szwajcarii na Ferie Zimowe 2022

(Aktualizacja 25.01.2022)

Na tą chwilę osoby posiadające ważny certyfikat covidowy (w Szwajcarii ważność certyfikatu wynosi 9 miesięcy!) mogą wjechać do Szwajcarii bez konieczności wykonywania dodatkowych testów.

Przed wjazdem do Szwajcarii należy  zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza. Obowiązek ten dotyczy wszystkich podróżnych, również osób zaszczepionych, niezależnie od środka transportu (rejestrować się muszą zatem również osoby podróżujące prywatnymi samochodami). Rejestracji należy dokonać najwcześniej 48 godzin przed przyjazdem, a kod QR potwierdzający wypełnienie formularza przedstawić na żądanie do kontroli (na telefonie lub na wydruku).

 

Warto wiedzieć:

  • W hotelach certyfikaty nie obowiązują. Jednak osoby, które ich nie posiadają nie mogą korzystać z restauracji i innych wspólnych przestrzeni, takich jak kryty basen i sauna .
  • Na wyciągach narciarskich certyfikaty i testy nie obowiązują.
  • Do korzystania z restauracji na stoku i w miasteczku upoważnia tylko zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 16 roku życia.

 

Więcej informacji na temat zasad wjazdu do Szwajcarii na Ferie Zimowe 2022 znajdziecie tutaj, jednak ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne zasady na oficjalnej stronie Ambasady lub na przykład na gov.pl

 

Uwaga! Wszelkie informacje dostępne na tej stronie mają charakter orientacyjny, przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne zasady wjazdu na przykład na stronie gov.pl (linki powyżej) lub skonsultować się z właściwą Ambasadą lub placówką Straży Granicznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!