Ferie Zimowe 2022 – zasady wjazdu do Włoch, Austrii i Szwajcarii – aktualizacja

 

Najlepsze wyjazdy narciarskie z dziećmi na Ferie Zimowe 2022

Nie macie jeszcze zaplanowanego tegorocznego wyjazdu na narty? Pod poniższymi linkami znajdziecie  najciekawsze propozycje wyjazdów do Włoch, Austrii czy Szwajcarii zawierające między innymi polskie szkółki narciarskie (bez dopłat) wraz z opieką dla Waszych pociech na stoku. Dla chętnych dostępne są również szkolenia dla dorosłych w wymiarze 6 dni x 2 godziny (przy hotelach klubowych również nie wymagające dopłat) oraz animacje dla dzieci i dorosłych…

 

  • Aktualne wyjazdy narciarskie do Włoch z polskimi szkółkami – zobacz najciekawsze propozycje
  • Najczęściej wybierane rodzinne wyjazdy na narty do Austrii – dzieci do 6 lat w stałej cenie od 1000 zł – sprawdź dostępne terminy
  • Wyjazdy Narciarskie na Ferie Zimowe 2022 do Szwajcarii – szkółki narciarskie dla dzieci bez dopłat! – zobacz dostępne wyjazdy

 

Zanim jednak wybierzecie swój wyjazd na narty na Ferie Zimowe 2022 warto zapoznać się z aktualnymi zasadami wjazdu (poniżej) do poszczególnych krajów ponieważ co do zasady, w tym sezonie  szusowanie mozliwe będzie w większości przypadków wyłącznie dla zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

I to często jeszcze  po spełnieniu dodatkowych wymogów…

 

 

 

Zasady wjazdu do Włoch na Ferie Zimowe 2022

W tej chwili (stan na 28.12) aby wjechać do Włoch i nie być poddanym kwarantannie należy posiadać:

  • certyfikat covidowy potwierdzający zaszczepienie się 2 dawkami (certyfikat jest ważny 9 miesięcy od pełnego zaszczepienia) lub status ozdrowieńca (ten ważny jest przez 6 miesięcy od wyzdrowienia)
  • oraz dodatkowo negatywny wynik testu, który w momencie przekroczenia granicy nie może być starszy niż 24 h w przypadku testu antygenowego – 24 h lub  48 hw przypadku testu PCR .

 

Warto jednak śledzić uważnie na przykład oficjalną stronę gov.pl – zobacz – ponieważ sytuacja zmienia się w tej chwili bardzo dynamicznie.

 

 

WAŻNE ZMIANY!

Włosi zapowiadają, że od 1.02.2022 ważność certyfikatu covidowego dla osób zaszczepionych zostanie skrócona do 6 miesięcy! Natomiast według informacji dostępnych na dzień dzisiejszy do korzystania z hoteli czy wyciągów po 10.01 wymagany będzie certyfikat, który potwierdza zaszczepienie przynajmniej 1 dawką 14 dni przed wjazdem.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie zasad i wyjaśnienia ze strony włoskiej jak na przykład traktowane będą dzieci powyżej 12 lat zaszczepione 2 dawkami jeśli od podania drugiej dawki minęło więcej niż 6 miesięcy.

 

 

Gdy tylko dostaniemy dodatkowe informacje potwierdzone aktem prawnym, to niezwłocznie zaktualizujemy szczegółowe zasady wjazdu do Włoch na Ferie Zimowe 2022, które znajdziecie tutaj.

 

 

 

Zasady wjazdu do Austrii na Ferie Zimowe 2022

Po zakończeniu grudniowego lockdownu, to chyba Austria ma w tej chwili najbardziej spójne zasady wjazdu. Na ten moment (29.12) aby móc wjechać do Austrii i cieszyć się urokami białego szaleństwa należy:

  • posiadać certyfikat covidowy zaświadczający zakończenie pełnego cyklu szczepień (certyfikat ważny jest przez 270 dni) lub status ozdrowieńca
  • oraz okazać negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy.

 

Dodatkowe testy po przyjeździe dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców  nie są obowiązkowe jeśli osoby te posiadają negatywny wynik testu PCR zrobiony najpóźniej 72 h od wjazdu, istnieje natomiast obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego dostępnego na stronie: zobacz

Powyższe zasady dotyczą wszystkich osób powyżej 12 roku życia.

 

Dodatkowe informacje na temat zasad wjazdu znajdziecie w tym miejscu (kolejna aktualizacja planowana jest na 31.12) natomiast ze względu na dynamiczną sytuację, przed wyjazdem należy obowiązkowo sprawdzić aktualne zasady i obostrzenia na stronie Ambasady lub na przykład na oficjalnej stronie gov.pl

 

 

 

Zasady wjazdu do Szwajcarii na Ferie Zimowe 2022

(Aktualizacja 31.12)

Na tą chwilę wjazd do Szwajcarii możliwy jest za okazaniem negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2 (test PCR wykonany z próbki pobranej w ciągu ostatnich 48 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii lub test antygenowy wykonany w ciągu ostatnich 24 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii).  Obowiązek wykonania testu przed wjazdem do Szwajcarii dotyczy wszystkich podróżnych powyżej 16 roku życia – również osób zaszczepionych.

Dodatkowo osoby nie posiadające certyfikatu covidowego (nie zaszczepione lub nie będące ozdrowieńcami) muszą powtórzyć test między czwartym a siódmym dniem od wjazdu i przekazać wynik odpowiedniemu kantonalnemu urzędowi zdrowia.

 

Warto wiedzieć:

  • W hotelach certyfikaty nie obowiązują. Jednak osoby, które ich nie posiadają nie mogą korzystać z restauracji i innych wspólnych przestrzeni, takich jak kryty basen i sauna .
  • Na wyciągach narciarskich certyfikaty i testy nie obowiązują.
  • Do korzystania z restauracji na stoku i w miasteczku upoważnia tylko zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 16 roku życia.

 

Więcej informacji na temat zasad wjazdu do Szwajcarii na Ferie Zimowe 2022 znajdziecie tutaj, jednak ze zwględu na dynamicznie zmieniającą się sytuację przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne zasady na oficjalnej stronie Ambasady lub na przykład na gov.pl

 

Uwaga! Wszelkie informacje dostępne na tej stronie mają charakter orientacyjny, przed wyjazdem należy sprawdzić aktualne zasady wjazdu na przykład na stronie gov.pl (linki powyżej) lub skonsultować się z właściwą Ambasadą lub placówką Straży Granicznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdzamy nasze ośrodki dlatego w dniach 4-6.10 nasze biuro będzie nieczynne!

Na wszystkie zapytania odpowiemy w czwartek - 7.10.2021