Covid-19 -aktualne zasady dla osób wyjeżdżających na narty do Austrii

Austria na Ferie Zimowe 2022 – zasady wjazdu

Wprowadzony w Austrii w listopadzie lockdown  ma potrwać maksymalnie do 13.12 – po tym okresie stoki mają być otwarte w reżimie sanitarnym wg zasady 2G. Co to dokładnie oznacza dla narciarzy i na jakie obostrzenia musimy być przygotowani? Poniżej znajdziecie zestawienie planowanych na chwilę obecną zasad mających obowiązywać między innymi w okresie Ferii Zimowych.

 

Aktualizacja na dzień 30.12! – przed wyjazdem sprawdź aktualne zasady na przykład na oficjalnej  stronie  gov.pl

 

W skrócie:

  •  wjazd do Austrii za okazaniem certyfikatu szczepień lub status ozdrowieńca (nie starszy niż 6 miesięcy) oraz negatywnego testu PCR (ważnego 72h), nie obowiązuje dzieci poniżej 12 roku życia,
  • z posiadania testu zwolnione są osoby, które przyjęły szczepienie przypominając
  • na miejscu do korzystania z wyciągów, restauracji i hoteli upoważnia tylko zaświadczenie
   o szczepieniu lub przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Yeti Club wyjazdy narciarskie z dziećmi
Yeti Club – najlepsze wyjazdy narciarskie na Ferie Zimowe 2022

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE WJAZDU DO AUSTRII

Osoby przyjeżdżające do Austrii z terytorium Polski, mają obowiązek:

  • przedstawienia negatywnego wyniku badania na obecność SARS-CoV-2 przeprowadzonego w formie testu PCR (ważny 72h) potwierdzonego w formie zaświadczenia wydanego przez punkt testujący w języku niemieckim lub angielskim, musi zawierać: imię, nazwisko, datę urodzenia, datę i godzinę obrania próbki, wynik testu oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy/kod QR.
  • przedstawienia certyfikatu unijnego w języku niemieckim lub angielskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:
   • ukończeniu całego cyklu szczepień preparatem BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Sinovac-Corona Vac, Janssen LUB
   • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)

 

Ważne!

  • Osoby, które przyjęły szczepienie „przypominające” są zwolnione z przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR.
  • Powyższe regulacje NIE DOTYCZĄ dzieci do 12 roku życia, które wjeżdżają na teren Austrii z osobą dorosłą spełniającą powyższe kryteria.

 

Dodatkowo:

 • Osoby nieposiadające dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR zobowiązane są do elektronicznej rejestracji i odbycia kwarantanny. Kwarantannę uznaje się za zakończoną w chwili otrzymania negatywnego wyniku testu PCR.
 • Osoby przyjeżdżające do Austrii, które nie posiadają dokumentu potwierdzającego szczepienie lub przebycie choroby COVID-19 zobowiązane są do elektronicznej rejestracji i odbycia dziesięciodniowej kwarantanny.
 • Kwarantannę uznaje się za zakończoną, jeśli najwcześniej w piątym dniu po przyjeździe zostanie wykonany test PCR i wynik testu będzie negatywny.

 

UWAGA:

!!! Od 06.12.2021 ważność szczepienia wynosi 270 dni. Szczepionki jednodawkowe uprawniają do wjazdu od 21. dnia do 270 dni od podania szczepionki. Szczepionka jednodawkowa będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczna będzie kolejna dawka szczepionki (przypominająca). Kolejna dawka szczepionki – przypominająca (dotyczy wszystkich uznawanych szczepionek w Austrii) uprawnia do wjazdu do 360 dni od jej podania, przy czym jej podanie może nastąpić nie wcześniej niż 120 dni od podania szczepionki dwudawkowej i 14 dni od podania szczepionki jednodawkowej.

Powyższe regulacje NIE DOTYCZĄ dzieci do 12 roku życia, które wjeżdżają na teren Austrii z osobą dorosłą spełniającą powyższe kryteria.

 

 

Wyjazdy Narciarskie do Austrii – obostrzenia na miejscu:

W Austrii w czasie sezonu zimowego ma obowiązywać zasada 2G. Oznacza ona że do korzystania z wyciągów, hoteli, restauracji upoważnione będą tylko osoby które posiadają:

 • ważny certyfikat szczepień ( zgodnie z powyższym) LUB
 • udokumentowane przebycie infekcji SARS-SoV-2 (zgodnie z powyższymi wytycznymi).

Powyższe regulacje NIE DOTYCZĄ dzieci do 12 roku życia, które wjeżdżają na teren Austrii z osobą dorosłą spełniającą powyższe kryteria.

 

Dodatkowe informacje:

  • Osoby w wieku do 3 miesięcy po 12 urodzinach do 15 roku życia są zobowiązane do spełnienia zasady 2,5G: szczepienie, ozdrowienie lub test PCR ważny przez 48 h.
  • Hotele funkcjonują dla osób spełniających powyższe kryteria bez ograniczeń. Działają restauracje hotelowe, strefy wellnes, sale zabaw dla dzieci itd.
  • Wyciągi narciarskie funkcjonują dla osób spełniających powyższe kryteria bez ograniczeń.
  • W hotelach, restauracjach, kolejach linowych oraz w kolejce do wyciągu w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje obowiązek noszenia maski FFP2.

 

UWAGA ZMIANY od 3.01.2022: W przypadku zaszczepienia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson konieczne jest posiadanie certyfikatu zaszczepienia dawką uzupełniającą (Pizer lub Moderna).

 

Jeśli nie chcecie przegapić ewentualnych zmian w zasadach wjazdu do Austrii na Ferie Zimowe, to obserwujcie nasz profil na FB – dodaj do polubionych.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *Sprawdzamy nasze ośrodki dlatego w dniach 4-6.10 nasze biuro będzie nieczynne!

Na wszystkie zapytania odpowiemy w czwartek - 7.10.2021