Planujesz wyjazd na narty do Szwajcarii? Zobacz aktualne obostrzenia…

Wyjazdy Narciarskie do Szwajcarii w sezonie Zima 2022 a covid-19

W ubiegłym roku Szwajcaria była jedynym krajem, który umożliwiał szusowanie po alpejskich stokach. W sezonie Zima 2022 na narciarzy czekają dodatkowe obostrzenia związane z covid-19. Na co trzeba się przygotować planując wyjazd na narty do Szwajcarii w okresie na przykład Ferii Zimowych 2022?

Uwaga zmiany! Na dzień 25.01 osoby posiadające ważny certyfikat covidowy nie musza wykonywać dodatkowych testów przed wjazdem do Szwajcarii!

Tu znajdziecie najczęściej wybierane wyjazdy narciarskie do Szwajcarii z polskimi szkółkami narciarskimi.

 

 

Najważniejsze zasady obowiązujące podczas wyjazdów narciarskich do Szwajcarii

aktualizacja 25.01.2022

Na ten moment wjazd do Szwajcarii i korzystanie ze stoków,  hoteli i restauracji wewnątrz możliwy jest dla osób:

  • wjazd do Szwajcarii za okazaniem negatywnego testu na SARS-CoV-2 (test PCR wykonany z próbki pobranej w ciągu ostatnich 48 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii lub test antygenowy wykonany w ciągu ostatnich 24 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii).
  •  Obowiązek wykonania testu przed wjazdem do Szwajcarii NIE DOTYCZY osób z aktualny certyfikatem covidowym ( zaszczepienie lub status ozdrowieńca). Ważnośc paszportu covidowego wynosi 9 miesięcy!
  • Po przyjeździe do Szwajcarii osoby nie posiadające certyfikatu covidowego (nie zaszczepione lub nie będące ozdrowieńcami) muszą powtórzyć test między czwartym a siódmym dniem od wjazdu i przekazać wynik odpowiedniemu kantonalnemu urzędowi zdrowia.
  • W hotelach certyfikaty nie obowiązują. Jednak osoby, które ich nie posiadają nie mogą korzystać z restauracji i innych wspólnych przestrzeni, takich jak kryty basen i sauna .
  • Na wyciągach narciarskich certyfikaty i testy nie obowiązują.
  • Do korzystania z restauracji na stoku i w miasteczku upoważnia tylko zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 16 roku życia.

 

Powyższe informacje zaktualizowane zostały według zasad obowiązujących na dzień 25.01.2022. Będziemy starali się aktualizować zasady obowiązujące w Szwajcarii na Ferie Zimowe, prosimy jednak o zweryfikowanie przed planowanym wyjazdem na narty  aktualnych obostrzeń na oficjalnej stronie gov.pl

 

Wyjazdy narciarskie do Szwajcarii 2022 z polskimi szkółkami narciarskimi
 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WJAZDU DO SZWAJCARII

Osoby przyjeżdżające do Szwajcarii z terytorium Polski, mają obowiązek:

  • zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza. Obowiązek ten dotyczy wszystkich podróżnych, również osób zaszczepionych, niezależnie od środka transportu (rejestrować się muszą zatem również osoby podróżujące prywatnymi samochodami). Rejestracji należy dokonać najwcześniej 48 godzin przed przyjazdem, a kod QR potwierdzający wypełnienie formularza przedstawić na żądanie do kontroli (na telefonie lub na wydruku).
  • Dzieci podróżujące do Szwajcarii również objęte są obowiązkiem rejestracji przyjazdu. Mogą zostać dopisane do formularza osoby dorosłej, pod opieką której podróżują.

 

oraz posiadać:

  • negatywny wyniku testu na SARS-CoV-2 (test PCR wykonany z próbki pobranej w ciągu ostatnich 48 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii lub test antygenowy wykonany w ciągu ostatnich 24 godzin przed przyjazdem do Szwajcarii).

 

 

Ważne!

  • ZMIANA! Obowiązek wykonania testu przed wjazdem NIE DOTYCZY osób posiadających aktulany paszport covidowy.
  • Po przyjeździe do Szwajcarii osoby nie posiadające certyfikatu covidowego (nie zaszczepione lub nie będące ozdrowieńcami) muszą powtórzyć test między czwartym a siódmym dniem od wjazdu i przekazać wynik odpowiedniemu kantonalnemu urzędowi zdrowia.

 

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE POBYTU NA MIEJSCU

  • W Szwajcarii, aby móc zakwaterować się w hotelu nie jest wymagane posiadanie paszportu covidowego. Jednak osoby, które ich nie posiadają nie mogą korzystać restauracji i innych wspólnych przestrzeni, takich jak kryty basen, sauny, sale zabaw, bary.
  • Dodatkowo w miejscach w których niemożliwe jest noszenie masek (basen, strefa wellnes) lub konsumpcja na siedząco (kluby, dyskoteki) obowiązuje zasada 2G+, co oznacza, iż wstęp mają tylko osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy posiadający dodatkowo negatywny wynik testu. Test nie jest wymagany jeśli od szczepienia lub wyzdrowienia minęło mniej niż 4 miesiące.
  • Dzieci do 16. roku życia nie są objęte powyższymi obostrzeniami.
  • Korzystanie w wyciągów nie jest objęte wymogiem posiadania paszportu covidowego. Natomiast wstęp do restauracji oraz barów na stoku oraz w miasteczku (tak jak w przypadku restauracji hotelowych) możliwy jest jedynie dla osób zaszczepionych lub posiadających status ozdrowieńca.
  • W hotelach, restauracjach, kolejach linowych oraz w kolejce do wyciągu w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje obowiązek noszenia maski chirurgicznej.

 

 

Jakie szczepienia uznaje Szwajcaria?

  • Szwajcaria uznaje pełne (tj. dwoma lub jedną dawką, w zależności od szczepionki) zaszczepienie preparatami następujących producentów: Pfizer/ BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen/ Johnson & Johnson, Sinopharm/ BIBP, Sinovac. Ważność szczepieina w Szwajcarii to 9 miesięcy od ostatniej dawki.
  • Potwierdzeniem zaszczepienia jest uznawany przez Szwajcarię certyfikat covidowy (szwajcarski lub unijny “EU Digital COVID Certificate”) bądź zaświadczenie wskazujące imię, nazwisko i datę urodzenia osoby zaszczepionej, nazwę podanej szczepionki i datę wykonania szczepienia.

 

 

Powyższe informacje mają jedynie charakter informacyjny! Nie odpowiadamy za wprowadzone w międzyczasie zmiany oraz interpretacje przepisów przez właściwe służby!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!