Wyjazdy na Narty do Włoch, a covid-19…

Wyjazdy narciarskie do Włoch a covid

Tegoroczny sezon narciarski we Włoszech wystartował już pod koniec października, jednak większość stacji narciarskich szykuje swoje otwarcie na grudzień. Zebraliśmy  dla Was najświeższe informacje  dotyczące zasad wjazdu do Włoch w związku z koronawirusem, a także zasad obowiązujących na stokach czy w hotelach. Jeśli planujecie w najbliższym czasie (lub też w czasie Ferii Zimowych) wyjazd na narty do Włoch, to koniecznie powinniście zapoznać się z poniższym zestawieniem.

 • A najciekawsze wyjazdy narciarskie do Włoch z polskimi szkółkami narciarskimi i opieką dla dzieci na stoku (bez dopłat) znajdziecie tutaj.

 

Wyjazdy narciarskie do Włoch, a covid-19

Najważniejsza informacja jest taka, że włoskie stoki w sezonie Zima 2022 mają być otwarte, chociaż podobnie jak w przypadku Austrii, Francji czy Szwajcarii obowiązywać będą obostrzenia sanitarne związane z covid-19. Na co trzeba się przygotować wyjeżdżając w tym sezonie na narty do Włoch?

 

Obostrzenia dotyczące wjazdu do Włoch – stan na 26.11

 

W SKRÓCIE:

Wjazd do Włoch możliwy jest za okazaniem certyfikatu szczepień lub negatywnego testu lub zaświadczenia o przechorowaniu. Wymóg ten nie obowiązuje dzieci poniżej 6 roku życia.

Do korzystania z wyciągów i hoteli w trakcie pobytu upoważnia zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu lub negatywny test – obowiązuje wszystkie osoby powyżej 12 roku życia. Natomiast aby skorzystać z restauracji na stoku czy w miasteczku trzeba legitymować się zaświadczeniem o szczepieniu lub przechorowaniu. W tym przypadku również certyfikatu covidowego nie muszą mieć dzieci poniżej 12 roku życia.

Informacje dotyczą stanu na 26.11. W miarę pojawiania się nowych informacji będziemy starali się na bieżąco aktualizować niniejszy wpis, zachęcamy jednak do każdorazowego sprawdzenia oficjalnych informacji dostępnych na stronie gov.pl – zobacz

 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WJAZDU

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski, mają obowiązek:

 1. zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione) ORAZ
 2. przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) – jednego z trzech – zaświadczającego o:
  • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE,
   LUB
  • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)
   LUB
  • negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Testu NIE MUSZĄ wykonywać dzieci poniżej 6 roku życia.

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE POBYTU NA MIEJSCU

We Włoszech w czasie sezonu zimowego ma obowiązywać zasada 3G. Oznacza ona, że do korzystania z wyciągów, hoteli, restauracji upoważnione będą tylko osoby które posiadają:

  • ważny certyfikat szczepień (ważność szczepionki została skrócona do 9 miesięcy. Certyfikat przedłuża 3 dawka o kolejne 365 dni), LUB
  • udokumentowane przebycie infekcji SARS-SoV-2. LUB
  • posiadają negatywny wynik testu ( test anygenowy ważny 48h, test PCR 72h)

Powyższe regulacje NIE DOTYCZĄ dzieci do 12 roku życia które wjeżdżają na teren Włoch z osobą dorosłą spełniającą powyższe kryteria.

Hotele funkcjonują dla osób spełniających powyższe kryteria bez ograniczeń. Działają restauracje hotelowe, strefy wellnes, sale zabaw dla dzieci itd.

Korzystanie z restauracji na stokach i w miasteczkach w okresie 6.12-15.01.2022 będzie oparte o zasadę 2G czyli korzystać z nich będą mogły tylko osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy ( nie dotyczy dzieci do lat 12).

Wyciągi narciarskie  dla osób spełniających powyższe kryteria funkcjonować będą bez ograniczeń. Jedynie gondole będą zapełniane do 80% dostępnych miejsc. Reszta wyciągów będzie działać w pełnej przepustowości.

W hotelach, restauracjach, kolejach linowych oraz w kolejce do wyciągu w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje obowiązek noszenia maski chirurgicznej.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdzamy nasze ośrodki dlatego w dniach 4-6.10 nasze biuro będzie nieczynne!

Na wszystkie zapytania odpowiemy w czwartek - 7.10.2021