Wyjazdy na Narty do Włoch, a covid-19…

Wyjazdy narciarskie do Włoch a covid

Tegoroczny sezon narciarski we Włoszech wystartował już pod koniec października, jednak większość stacji narciarskich szykuje swoje otwarcie na grudzień. Zebraliśmy  dla Was najświeższe informacje  dotyczące zasad wjazdu do Włoch w związku z koronawirusem, a także zasad obowiązujących na stokach czy w hotelach. Jeśli planujecie w najbliższym czasie (lub też w czasie Ferii Zimowych) wyjazd na narty do Włoch, to koniecznie powinniście zapoznać się z poniższym zestawieniem.

 • A najciekawsze wyjazdy narciarskie do Włoch z polskimi szkółkami narciarskimi i opieką dla dzieci na stoku (bez dopłat) znajdziecie tutaj.

 

Wyjazdy narciarskie do Włoch, a covid-19

Najważniejsza informacja jest taka, że włoskie stoki w sezonie Zima 2022 mają być otwarte, chociaż podobnie jak w przypadku Austrii, Francji czy Szwajcarii obowiązywać będą obostrzenia sanitarne związane z covid-19. Na co trzeba się przygotować wyjeżdżając w tym sezonie na narty do Włoch?

 

Obostrzenia dotyczące wjazdu do Włoch – stan na 25.01.2022

 

W SKRÓCIE:

  • wjazd do Włoch za okazaniem certyfikatu szczepień lub zaświadczenia o przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 12 roku życia
  • Od 1.02.2022 ważność certyfikatu covidowego we Włoszech ma zostać skrócona do 6 miesięcy!
  • DODATKOWO przynajmniej do 31.01.2022 przy wjeździe do Włoch należy posiadać negatywny wynik testu: antygenowego (ważny 24h od pobrania) lub PCR (ważny 48 h od pobrania)
  • Osoby nie posiadające certyfikatu szczepień lub statusu ozdrowieńca obowiązuje kwarantann 5 dni.
  •  Niezaszczepione dziecko, pomiędzy 6 a 17 rokiem życia, podróżujące z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
  • Na miejscu do korzystania z wyciągów i hoteli upoważnia zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 12 roku życia.
  • Do korzystania z restauracji na stoku i w miasteczku upoważnia tylko zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu, nie obowiązuje dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie zasad mających obowiązywać we Włoszech od 1.02 oraz na zapowiedziane uruchomienie szczepień 3 dawką dla dzieci poniżej 18 lat, które przedłużają ważność certyfikatu covidowego.  Wg zapowiedzi  Ministerstwa Zdrowia taka możliwość powinna pojawić się po 24/01/2022

W miarę pojawiania się nowych informacji będziemy starali się na bieżąco aktualizować niniejszy wpis, zachęcamy jednak do każdorazowego sprawdzenia oficjalnych informacji dostępnych na stronie gov.pl – zobacz

 

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WJAZDU

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski, mają obowiązek:

 1. zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione) ORAZ
 2. przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) – jednego z trzech – zaświadczającego o:
  • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE,
   LUB
  • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)

 

DODATKOWO dla osób zaszczepionych lub posiadający status ozdrowieńca  przy wjeździe do Włoch należy okazać OBOWIĄZKOWO! negatywny wynik testu: antygenowego ( ważny 24h od pobrania) lub PCR ( ważny 48 h od pobrania).

 

WAŻNE!

  • OSOBY NIE POSIADAJĄCE CERTYFIKATU SZCZEPIEŃ LUB STATUSU OZDROWIEŃCA pomimo okazania negatywnego testu podlegają 5 dniowej kwarantannie.
  • Z okazania testu zwolnione są dzieci do 6 roku życia.
  • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
  • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

 

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE POBYTU NA MIEJSCU

We Włoszech w czasie sezonu zimowego ma obowiązywać zasada 2G. Oznacza ona, że do korzystania z wyciągów, hoteli, restauracji upoważnione będą tylko osoby które posiadają:

  • ważny certyfikat szczepień (tzw. Paszport covidowy potwierdzający zaszczepienie co najmniej 1 dawką, co najmniej 14 dni wcześniej) Ważność szczepionki została skrócona do 9 miesięcy. Certyfikat przedłuża 3 dawka o kolejne 180 dni LUB
  • udokumentowane przebycie infekcji SARS-SoV-2

 

Ważne informacje!

  • Powyższe regulacje NIE DOTYCZĄ dzieci do 12 roku życia, które wjeżdżają na teren Włoch z osobą dorosłą spełniającą powyższe kryteria.
  • Hotele funkcjonują dla osób spełniających powyższe kryteria bez ograniczeń. Działają restauracje hotelowe, strefy wellnes, sale zabaw dla dzieci itd.
  • Wyciągi narciarskie funkcjonują dla osób spełniających powyższe kryteria bez ograniczeń. Jedynie gondole będą zapełniane do 80% dostępnych miejsc. Reszta wyciągów będzie działać w pełnej przepustowości.
  • W hotelach, restauracjach, kolejach linowych oraz w kolejce do wyciągu w zamkniętych pomieszczeniach obowiązuje obowiązek noszenia maski FFP2!

 

Uwaga!

OD 1.02.2022 planowane jest skrócenie certyfikatu szczepień do 6 miesięcy! Niezwłocznie – jak tylko otrzymamy wiążące (poparte aktami prawnymi) informacje dotyczące zasad po 1.02 – będziemy aktualizowali powyższe wytyczne.

 

Powyższe informacje mają wyłącznie charakter orientacyjny, w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zalecamy kontakt z właściwą Ambasadą.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!