Austria – Karyntia polecane regiony narciarskie 2024 – Goldeck

Karyntia polecane regiony narciarskie w Austrii. Poznajcie Goldeck – informacje o wyciągach, trasach narciarskich i świetne zdjęcia z okolicy

 

Karyntia polecane regiony narciarskie w Austrii

 

 

Goldeck

Tereny narciarskie:  w Goldeck położone są na wysokości od 900 do 3122 m. N.p.m.

Polecane polskie szkółki narciarskie w Austrii

 

Trasy narciarskie:

Łącznie  do dyspozycji narciarzy jest tu niemal 891 km tras

 • – 35% tras łatwych( tu jakoś kolor niebieski- oznaczenie trudności tras
 • – 47 % tras średnich (kolor czerwony)
 • – 18 % tras trudnych (kolor czarny)

 

Wyciągi:

 • 78 wyciągów orczykowych
 • 154 wyciągów krzesełkowych
 • 42 wyciągi gondolowe i koleje linowe

 

Narciarstwo poza trasami: tak

Naśnieżanie: 100 %

Snowparki:

 • kilkadziesiąt snowparków w całym regionie

 

Karyntia – odległość od Polski i najbliższe lotniska

Dojazd:

 • Warszawa – 1014 km
 • Gdańsk – 1240 km
 • Szczecin – 1035 km
 • Kraków – 794 km

Lotniska:

 • Salzburg – 155 km
 • Monachium – 274 km

 

karyntia polecane regiony narciarskie w Austrii
Karyntia polecane regiony narciarskie w Austrii – Goldeck

 

Karyntia – polecana wypożyczalnia narciarska:

Goldeck SPORTARTIKELVERLEIH  – strona

 • Orientacyjna cena wypożyczenia sprzętu dla osoby dorosłej na 6 dni:  ok 110 EURO
 • Orientacyjna cena wypożyczenia sprzętu dla dziecka na 6 dni: ok 55 EURO

 

 

Karyntia polecane regiony narciarskie

Opis regionu Goldeck

Położona w samym sercu słonecznej Karyntii karuzela narciarska wokół jeziora Millstratter to raj dla każdego narciarza – 890 kilometrów nartostrad w ramach jednego super skipassu!

Karuzela narciarska wokół jeziora Millstatter przez kilka lat stałą się jednym z ulubionych miejsc naszych klientó na wyjazdy narciarskie z polskimi szkółkami. W ramach jednego karnetu – Karyntia TopSkipass można korzystać z aż 31 ośrodków narciarskich które łącznie dają nam ponad 890 kilometrów nartostrad! Do najbardziej znanych regionów wchodzących w skład tego „super karnetu” należą między innymi całoroczny lodowiec Moltaler, słynny z Pucharu Świata Nassfeld czy rodzinny Katschenberg. Co istotne wszystkie te ośrodki położone są w odległości nie przekraczającej 30 minut jazdy od Jeziora Millstatter na obrzeżach którego zlokalizowany jest nasz Hotel Klubowy – czerto i pół-gwiazdkowy Hotel Moerish.

W samym sercu tego super regionu znajduje się ośrodek rodzinny ośrodek Goldeck. To tutaj odbywać się będą nasze szkolenia w ramach pakietu klubowego. Z samej ilości tras – jest ich niespełna 30 kilometrów – można by wnioskować że mamy do czynienia z kameralnym ośrodkiem. Jednak już po pierwszym dniu jazdy Goldeck zaskakuje nas różnorodnością tras, ich szerokością oraz nowoczesną infrastrukturą. W górne partie regionu zabiera nas gondola wzdłuż której biegnie aż 8,5 kilometrowa czarna nartostrada. Park nauki na dzieci znajduje się przy górnej stacji gondoli. Tam też znajdziemy kilka przyjemnych niebieskich i czerwonych nartostrad.

Bezpośrednio nad Jeziorem Millstatter położone są dwa największe miasta regionu – Spittal oraz Seeboden. Ogromna ilość restauracji, kawiarni i sklepów to tylko niektóre z ich atrakcji. Niewątpliwie największą ich zaletą są zapierające dech w piersiach widoki masywów górskich wyłaniających się z pięknego jeziora.

 

Zobacz inne polecane regiony narciarskie w Austrii, w których w sezonie Zima 2020 odbywać się będą wyjazdy narciarskie Yeti Club zawierające polskie szkółki narciarskie dla dzieci i szkolenia narciarskie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!