Czechy wyciągi narciarskie: Spindlerovy Młyn, Cerna Hora

Mówią, że od przybytku głowa nie boli. W Czechach może zacząć. Nasi południowi sąsiedzi w ciągu ostatnich lat sukcesywnie poprawiają jakość infrastruktury narciarskie i zwiększają liczbę atrakcji czekających na narciarzy. Spindlerowy Mlyn, Janskie Laznie czy Pec pod Śnieżką to już ośrodki narciarskie na europejskim poziomie. Gdzie jeździć na nartach w Czechach ?
 
 

Zobacz hotele w Czechach, w których realizujemy przedszkole narciarskie  – kliknij by zobaczyć szczegóły

 

Czechy wyciągi narciarskie w rejonie Karkonoszy

Położone tuż przy granicy z Polską, czeskie Karkonosze oferują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Duża ilość doskonale przygotowanych i utrzymywanych tras sprawi, że bez względu na umiejętności nikt nie będzie się tu nudził. Czechy dysponują wysokiej klasy wyciągami narciarskimi o dużej przepustowości dzięki czemu kolejki do wyciągów są tu zdecydowanie mniejsze niż po polskiej stronie. Do najważniejszych regionów po czeskiej stronie należą: Pec po Snezkom, Janskie Laznie czy Spindlerowy Mlyn. Gdzie w Czechach jeździć na nartach ? Poniżej, krótka charakterystyka ośrodków.

Czechy wyciągi narciarskie – Spindlerowy Młyn

Ośrodek narciarski  Spindlerowy Młyn  jest najbardziej popularnym ośrodkiem zimowym Republiki Czeskiej. Infrastrukturę ośrodka stanowią 4 kolejki linowe i 11 wyciągów narciarskich w Spindlerowym Młynie i Hornich Miseckach, które obsługują ponad 25 km tras narciarskich. Większość, bo 85 % z nich, może być sztucznie naśnieżanych w przypadku niekorzystnej aury. Ze wszystkich wyciągów narciarskich można korzystać w ramach jednego karnetu, a na część regionów (Horni Misecki, Davidovce, Labska czy na Horalu) można kupić tańsze, regionalne karnety narciarskie.

Spindlerovy Młyn – mapa tras narciarskich

Czechy wyciągi narciarskie

 

Czechy wyciągi narciarskie – Cerna Hora – Pec pod Śnieżką

Cerna Hora to region narciarski w Czechach, w którym na jednym karnecie można jeździć po 37 km tras narciarskich w ośrodkach: Janske Lazne, Pec pod Snezkou, Cerny Dul, Velka Upa i Svoboda nad Upou

Cennik karnetów narciarskich i dokładne informacje na temat warunków śniegowych, wyciągi narciarskie i trasy

zobacz ceny karnetów

 

Ośrodek Pec pod Śnieżką  dysponuje   4-osobowym wyciągiem krzesełkowy, 9 wyciągami  narciarskimi  i 1 ruchomym chodnikiem. Na narciarzy czeka 12 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Tereny te bardzo lubią zwłaszcza rodziny z dziećmi, ponieważ wybór jest szeroki: od tzw. oślich łączek po trudne trasy zjazdowe. Na terenie ośrodka istnieje możliwość wieczornych jazd na nartach na  na trzech oświetlonych trasach: Javor 1, 2 oraz na trasie Zahrádky 3. Dla wielbicieli snowboardu czynny jest funpark w górnej części trasy zjazdowej Javor 2, zaś dla miłośników narciarstwa biegowego regularnie przygotowywane są specjalne trasy.

 

Cerna Hora – mapa wyciągów

Czechy wyciągi narciarskie

 

Svoboda nad Upou

Ośrodek narciarski Svoboda nad Úpou (Duncan) jest ośrodkiem typu rodzinnego, w którym do dyspozycji są 3 wyciągi i trasy zjazdowe o długości do 350 m. W ofercie jest też bezpłatna trasa olbrzymiego slalomu z pomiarem czasu, z możliwością zarezerowania w celach prywatnych. Z atrakcyjnej, wieczornej jazdy na nartach przy sztucznym oświetleniu skorzystać można na trasie zjazdowej Duncan 1 i 2.

 

Janske Lazne

Ośrodek narciarski Černá hora – Janské Lázně dysponuje jedyną w Republice Czeskiej 8-osobową kolejką linową i trasami zjazdowymi o wszystkich stopniach trudności. Te ostatnie należą do najdłuższych w Czechach (długość nawet do 3 km). Dla narciarzy biegowych przygotowywanych jest ponad 50 km tras, zaś miłośnicy sanek mogą korzystać z wyjątkowego toru o nazwie Černohorská sáňkařská cesta o długości 3,5 km. Wieczorami można jeździć na nartach na trasie zjazdowej Protěž (1600 m).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!