Wyjazdy narciarskie – ubezpieczenia

Wszystkie wyjazdy narciarskie dostępne na stronie Yeti Club zawierają ubezpieczenie. Natomiast w zależności od kierunku różny może być jego zakres i istnieje również możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach przed wyjazdem na narty ?

Wyjazdy na narty – rodzaje ubezpieczeń

W bardzo dużym skrócie możemy wyróżnić 3 rodzaje ubezpieczeń, o których warto wiedzieć przed wyjazdem na narty.

 

Ubezpieczenie NNW i KL

Pod tym skrótem kryje się ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. To podstawowe ubezpieczenie, które zawarte jest w cenie praktycznie wszystkich, zorganizowanych wyjazdów narciarskich. Różny może być jednak zakres ubezpieczenia i jego kwota. Sprawdzić trzeba zawsze przynajmniej dwie rzeczy.
Czy ubezpieczenie obejmuje również amatorskie uprawianie narciarstwa – niektóre firmy ubezpieczeniowe w wariancie podstawowym ubezpieczają tylko szkody, które wydarzyły się poza stokiem – np. w hotelu.
Czy wariant podstawowy obejmuje koszty ratownictwa i do jakiej kwoty

Ważna jest również kwota ubezpieczenia. Ta podstawowa powinna wystarczyć przy podstawowych kontuzjach, natomiast przy skomplikowanych złamaniach lub konieczności wykorzystania helikoptera do akcji ratowniczej (kwoty wydane na akcję ratowniczą uszczuplają limit ubezpieczenia od kosztów leczenia) i późniejszego pobytu w szpitalu i konieczności organizacji specjalnego transportu do Polski może być zbyt mała. Oczywiście zawsze istnieje możliwość dopłacenia do wyższych stawek ubezpieczenia lub wykupienia specjalnego ubezpieczenia narciarskiego (w biurze lub wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym).

O czym trzeba pamiętać:

  • ubezpieczenie w wariancie podstawowym, nawet to zawierające w sobie amatorskie uprawianie narciarstwa, nie obejmuje m.in. sytuacji powstałych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, jazdy poza trasami lub udziału w zawodach

 

Ubezpieczenie OC SKI

Ubezpieczenie OC SKI jest często mylone przez z ubezpieczeniem kosztów ratownictwa lub z ubezpieczeniem amatorskiego uprawiania narciarstwa. Tymczasem ubezpieczenie SKI OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie sprzętu. Jednym słowem, w przypadku posiadania ubezpieczenia OC SKI jego właściciel może otrzymać odszkodowanie za zniszczone lub ukradzione narty. Ponadto w sytuacji gdy jadąc na nartach spowodujemy wypadek, w wyniku którego zniszczymy komuś sprzęt lub w kolizji, która powstanie z naszej winy inny narciarz złamie nogę i domagać się będzie od nas odszkodowania to ubezpieczyciel pokryje jego roszczenia (*). Ubezpieczenie OC SKI dostępne jest zazwyczaj za dodatkową opłatą !

(*) To oczywiście duże uproszczenie i jak w przypadku wszystkich ubezpieczeń warto przed wyjazdem dokładnie sprawdzić w warunkach ubezpieczenia jakie sytuacje objęte będą ubezpieczeniem, a w jakich przypadkach płacić będziemy z własnej kieszeni !

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

To ubezpieczenie, które możemy wykupić w momencie rezerwacji wyjazdu narciarskiego lub maksymalnie w ciągu 7 dni od rezerwacji  jeżeli do wyjazdu pozostało powyżej 30 dni (jeśli do wyjazdu zostało mniej niż 30 dni to tego samego dnia – zależnie od firmy ubezpieczeniowej). W sytuacji gdy będziemy zmuszeni zrezygnować z wyjazdu to firma ubezpieczeniowa pokryje koszty związane z naszą anulacją. Koszt takiego ubezpieczenia w wersji podstawowej to zazwyczaj ok 3 % wartości rezerwacji

 

O czym trzeba pamiętać:

  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w wersji podstawowej obejmuje wyłącznie rezygnację, która powstała z przyczyn medycznych jak choroba, śmierć osoby najbliższej itp Podstawą do zwrotu kosztów poniesionych w związku z rezygnacją nie jest zazwyczaj utrata paszportu lub kłótnia małżeńska ;-)
  • Wypłaty odszkodowania z tytułu Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji dokonywane są przez firmę ubezpieczeniową i biuro podróży nie ma wpływu na jej decyzje ! W praktyce wygląda to tak, że w momencie dokonania rezygnacji biuro podróży wylicza koszty z jakimi wiązać się będzie rezygnacja i oddaje pozostałą kwotę. Natomiast to posiadacz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji zgłasza się na odpowiednim formularzu do firmy ubezpieczeniowej o zwrot kosztów pobranych przez biuro podróży
  • Składka na ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie podlega refundacji

 

 

Yeti Club – wyjazdy narciarskie ubezpieczenia

Wszystkie wyjazdy narciarskie dostępne na stronie Yeti Club zawierają podstawowe ubezpieczenie, natomiast jego zakres może się różnić w zależności od kierunku. W przypadku wyjazdów indywidualnych kwota ubezpieczenia może być doliczana do kwoty wyjazdu. Informacje o zakresie ubezpieczenia i jego warunki znajdują się zawsze przy opisie konkretnego wyjazdu. Prosimy o dokładne zapoznanie się z dokumentami, a w przypadku pytań o kontakt z naszym biurem.

przedszkola narciarskie

 

Hotele klubowe – przedszkola narciarskie w cenie – zobacz

Informacje szczegółowe dotyczące ubezpieczenia na wyjazdach do hoteli klubowych we Włoszech i Austrii – szkolenia narciarskie, przedszkola narciarskie i animacje w cenie wyjazdu znajdziecie pod poniższym linkiem.

– Przedszkola narciarskie – hotele klubowe w Austrii i Włoszech  – ważne informacje

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!