WŁOCHY – region narciarski FOLGARIA: wyciągi, trasy, karnety

Region narciarski Folgaria to doskonałe miejsce na rodzinne narty i idealny region na wyjazdy narciarskie  z dziećmi . Poniżej znajdziesz informacje na temat tras narciarskich w Folgarii, wyciągi narciarskie, mapy stoków i ceny karnetów oraz zdjęcia i filmy z regionu Folgaria

 

Region narciarski Folgaria w skrócie:

 

 

Folgaria – zobacz wyjazdy narciarskie – polscy instruktorzy w cenie

 

Tereny narciarskie: od 1200 do 1820 m. N.p.m.

Trasy narciarskie w rejonie Folgarii: łącznie 101 km tras narciarskich

 • – 37 % tras łatwych
 • – 53 % tras średnich
 • – 10 % tras trudnych

Wyciągi narciarskie w Folgarii:

 • 5 wyciągów orczykowych
 • 17 wyciągów krzesełkowych
 • 0 wyciągi gondolowe
 • 0 koleje linowe

Narciarstwo poza trasami: tak

Naśnieżanie: 95%

Snowparki:

 • – Mazinga Park
 • – Jurassic Snow Park

 

Folgaria odległość z Polski

Dojazd:

 • Warszawa – 1450 km
 • Gdańsk – 1484 km
 • Szczecin – 1123 km
 • Kraków – 1135 km

Lotniska:

 • Werona – 97 km
 • Bergamo – 178 km

 

Polskie szkółki narciarskie w Folgarii

W dwóch hotelach znajdujących się w rejonie Folgarii realizowane są w trakcie sezonu zimowego polskie szkółki narciarskie – zobacz

 

Region narciarski Folgaria – informacje

Folgaria wchodzi wraz z Lavarone  w skład karuzeli narciarskiej  Skitour dei Forti która łącznie stanowi ponad 100 km nartostrad.  Folgaria to przede wszystkim świetnie przygotowane i w znacznej mierze sztucznie naśnieżone trasy. Przeważają tu  niebieskie i czerwone nartostrady, idealne dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Wraz z dużą ilość funparków dla dzieci, Folagria pretenduje do miana jednego z najbardziej przyjaznych rodzinom regionów narciarskich we Włoskich Alpach

 

 

Zaawansowani  narciarze znajdą tu kilka czarnych nartostrad wraz z Martinella na czele, która zadowoli nawet najbardziej wytrawnych adeptów białego szaleństwa. Do tego doliczyć należy  Snowpark o wdzięcznej nazwie Mazinga, gdzie amatorzy freestylu znajdą liczne skocznie i raile.

Folgaria posiada nowoczesny system wyciągów, który imponuje szybkością i przepustowością, dzięki czemu już w kilka chwil po udanym zjeździe możemy znaleźć się na szczycie gotowi do dalszego szusowania. Krajobraz rozciąga się tu od dolomitów Brenda przez grupę górską Adamello, aż po szczyt Marmoladda co daje niezapomniane wrażenia estetyczne. Dowodem na to jest fakt, że w niezależnym  rankingu Touring Club Italiano, Region Folgaria zajął pierwsze miejsce ze względu na jakość wyciągów i walory środowiska w całych Włoszech.

 

region narciarski folgaria
region narciarski folgaria

 

Miasteczko Folgaria.

Folgaria znajduje się niespełna 20 km od zjazdu z auro strady A22 biegnącej od przełęczy Brennero. To niezwykle urokliwa miejscowość z licznymi barami i restauracjami. Amatorzy zabawy po nartach i życia nocnego znajdą tu liczne bary Apress-ski i dyskoteki.  Do dyspozycji gości jest  również nowo wybudowany kompleks rekreacyjny z  basenem, strefą fitness, lodowiskiem oraz hala do piłki nożnej i ręcznej. Będąc w Folgarii, warto wybrać  na relaksujący spacer w centrum miasteczka pośród wystaw sklepowych, obejrzeć przedstawienie teatralne czy wybrać się do kina. Ujmujące jest tu przyjazne nastawienie miejscowych, którzy dopiero otwierając się na turystów są niezwykle mili i uśmiechnięci dla wszystkich gości.

Nowością w sezonie zima 2016 będzie możliwość korzystania na 6-dniowym skipassie również ze stoków oddalonego o 15 km Lavarone oraz jednodniowej jazdy na nartostradach Monte Bondone oraz Paganella Ski.

 

FOLGARIA – CENY KARNETÓW NARCIARSKICH 2019:

 

Niski sezon (07.01.2019 – 25.01.2019, 11.03.2019 – koniec)

DOROSŁY

JUNIOR

SENIOR

168 EURO

118 EURO

 

Sezon (26.01.2019 – 10.03.2019)

DOROSŁY

JUNIOR

SENIOR

198 EURO

138 EURO

Dzieci urodzone po 30.11.2010 r. Gratis, JUNIOR urodzone po 30.11.2002 r.

 

Region narciarski FOLGARIA – zdjęcia:

 

Uwaga: Powyższe zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości naszych kontrahentów z włoskich konsorcjów narciarskich – region narciarski Folgaria – wszelkie prawa do zdjęć są zastrzeżone przez autorów i w.w. konsorcja.

Zapraszamy również do  zdjęć z naszych programów przedszkoli narciarskich zobacz zdjęcia

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!