Samolotem na narty do Włoch – kompendium wiedzy

Jeśli wybierasz się samolotem na narty do Włoch to poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji. Między innymi jakie linie lotnicze latają z Polski do Włoch, jaka jest odległość od lotniska do regionów narciarskich oraz jak z lotniska dostać się do Folgarii, Val di Sole, Val di Fiemme czy na Kronplatz. W tekście znajdują się godziny i ceny transferów z lotniska do stacji narciarskich oraz namiary na firmy organizujące transfery z lotnisk we Włoszech.

 • Czy warto polecieć na narty do Włoch samolotem?
 • Lotniska we Włoszech położone najbliżej regionów narciarskich
 • Jak dojechać z lotniska we Włoszech do Folgarii, Val di Sole, Val di Fiemme czy na Kronplatz?
 • Odległość z włoskich lotnisk do najbardziej popularnych regionów narciarskich we Włoszech

 

 

Samolotem na narty do Włoch

Tych, którzy wylatują samolotem na narty do Włoch interesować będą lotniska najbliżej regionów narciarskich czyli głównie Mediolan, Bergamo, Verona i ewentualnie Wenecja. Dla tych, którzy mieszkają blisko niemieckiej granicy ciekawym rozwiązaniem może być też lot z Berlina do Innsbrucka. Poniżej podstawowe informacje o lotniskach wraz z odległościami.

 

Lotniska we Włoszech:

Dla narciarzy udających się samolotem na narty do Włoch liczą się głównie 3 lotniska: w Weronie, w Bergamo i w Mediolanie. Ci którzy wybierają się na Kronplatz mogą rozważyć jeszcze lotniska w Innsbrucku lub Monachium, natomiast z punktu widzenia narciarzy mało przydatnym wydaje się być lotnisko w Wenecji, nie ze względu na odległości tylko brak bezpośrednich połączeń z Polski.

 

Przykładowe ceny biletów lotniczych z Polski do Włoch

 

Lotnisko w Weronie

 • Lotnisko w Weronie jest bardzo istotnym lotniskiem z punktu widzenia narciarzy ponieważ do Verony, bezpośrednio z Warszawy latają tanie linie lotnicze Wizz Air. Bilety można kupić już od 145 zł + dodatkowy bagaż.

 

Lotnisko w Bergamo

 • Jeszcze lepiej wygląda lotnisko Mediolan Bergamo, do którego można w niskich cenach bezpośrednio dolecieć z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Gdańska i Wrocławia. Przy czym wyloty z Gdańska i Wrocławia obsługiwane są przez linie Ryan Air i będą mniej przydatne przy wyjazdach na narty ponieważ wyloty odbywają się w piątki. Natomiast pozostałe lotniska obsługuje Wizz Air i ceny biletów lotniczych również zaczynają się od ok 150-250 zł za lot w dwie strony + bagaż

 

Lotnisko Mediolan Malpensa

 • Na lotniska Malpensa z Polski lata nasz narodowy przewoźnik czyli LOT. Wyloty (z Warszawy) są nieco droższe – od ok. 400 zł ale w cenie zawarty jest już bagaż odprawiany.

 

Na narty samolotem do Kronplatz
 

Jak dojechać z lotniska do Val di Sole, Folgarii, Val di Fiemme i na Kronplatz ?

Jak dojechać z lotniska do popularnych regionów narciarskich we Włoszech ? Poniżej przedstawiamy odległości z Folgarii, Val di Sole, Kronplatzu, Val di Fiemme i z Val Gardeny do najbliżej położonych lotnisk oraz informacje o transferach z lotniska, ceny transferu i bezpośredni kontakt.

 • ceny transferów grupowych z lotniska  do regionów narciarskich we Włoszech
 • ceny transferów indywidualnych z lotniska do regionów narciarskich we Włoszech
 • Bezpośredni kontakt do firmy zajmującej się organizowaniem transferów do Folgarii, Val di Sole i Val di Fiemme: info(@)flyskishuttle.com – wpisując adres prosimy usunąć nawiasy ()

 

FOLGARIA

Odległość z lotniska do Folgarii

 • Lotniska najbliżej Folgarii to Verona znajdująca się w odległości 97 km i Bergamo położone 178 km od Folgarii

 

Transfery z Folgarii na lotnisko

 • Z lotniska do Folgarii można dojechać korzystając z usług firmy Fly Ski Schuttle. Ceny transferów znajdują się powyżej, rozkład jazdy na regularne transfery z lotniska w Weronie i Bergamo do Folgarii tutaj

 

VAL DI SOLE

Odległość z lotniska do Val di Sole

 • Lotniska najbliżej regionu Val di Sole (Marileva, Folgarida, Madonna di Campiglio) to Bergamo – 148 km i Verona – 164 km

 

Transfery z lotniska do Val di Sole

 • Transfery z lotniska do Val di Sole organizuje firma Fly Ski Schuttle. Ceny zaczynają się od 29 euro za os w jedną stronę – zobacz godziny transferów Jeśli żaden z kursów nie będzie pasował do godziny przylotu samolotu można skorzystać z prywatnych transferów – ceny powyżej.

 

VAL DI FIEMME

Odległość z lotniska do Val di Fiemme

 • Jakie lotniska położone są najbliżej Val di Fiemme ? Ponownie będą to lotnisko w Veronie, która od Val di Fiemme oddalone jest jednak już o ok. 165 km i lotnisko w Bergamo, które od doliny Val di Fiemme dzieli już dystans ok 183 km

 

Transfery z lotniska do Val di Fiemme

 • Z lotniska do Val di Fiemme również dojedziemy wspomnianą wyżej firmą – godziny wyjazdów Transfery do Val di Fiemme organizowane są z lotniska w Bergamo, Weronie i Wenecji.

 

KRONPLATZ

Odległość Kronplatz – lotnisko

 • Na Kronplatz najlepiej dojechać nie z włoskich lotnisk tylko z austriackich lub niemieckich ponieważ lotniska znajdujące się najbliżej regionu Kronplatz to Innsbruck odległy o zaledwie o ok. 100 km i Monachium oddalone 254 km. Z lotniska w Weronie na Kronplatz jest ok. 220 km natomiast z lotniska w Bergamo czeka nas spora wyprawa bo do stoków na Kronplatzu jest ponad 320 km.

 

Transfery na Kronplatz z lotniska

 • Transfery na Kronplatz organizowane są z praktycznie wszystkich pobliskich lotnisk. Najtaniej dojedziemy z lotniska w Weronie – 30 euro w 1 stronę. Transfer z lotniska w Monachium i Bergamo na Kronplatz to wydatek 50 euro za os, natomiast za przejazd z lotniska Mediolan Malpensa trzeba będzie zapłacić już 70 euro w 1 stronę. Informacje o transferach znaleźć można na stronie regionu: transfery z lotniska na Kronplatz

 

VAL GARDENA

Lotniska najbliżej Val Gardeny

 • Jadąc na narty do regionów Val Gardena i Alpe Siusi najlepiej dolecieć do Innsbrucka lub Verony. Odległość z lotniska w Weronie do Val Gardeny to ok. 179 km, znacznie bliżej jest do Alpe Siusi i Val Gardeny z lotniska w Innsbrucku bo zaledwie 111 km, a już zupełnie blisko będą mieli ci, którzy wylądują w Bolzano, który od Val Gardeny dzieli zaledwie ok 40 km

 

Transfery do Val Gardeny

 

Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie przyda się wszystkim tym, którzy wybierają się samolotem na narty do Włoch. Wkrótce podobne dla tych, którzy planują podróż samolotem na narty do Austrii.


! Yeti Club nie pośredniczy w organizacji transferów do regionów narciarskich ani w zakupie biletów. Wszystkie powyższe linki mają jedynie charakter informacyjny – Yeti Club nie jest w żaden sposób powiązana z powyższymi  firmami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2023!

Bezpieczna Rezerwacja i Zniżki we Wrześniu - zobacz najważniejsze informacje.