Narty w Val di Sole – ceny karnetów, trasy narciarskie, mapy

Narty w Val di Sole. Region SKIRAMA DOLOMITI obejmuje doskonałe regiony narciarskie jak: Marileva, Folgarida, Madonna di Campiglio, Tonale, Ponte di Legno czy Pejo. Łącznie to ok 380 km doskonale przygotowanych i urozmaiconych tras narciarskich z czego 340 km tras wyposażonych w system zaprogramowanego naśnieżania. Region narciarski Val di Sole to gwarancja świetnych i pewnych warunków narciarskich.

Val di Sole – informacje dla narciarzy

 

 

Tereny narciarskie: od 900 do 3016 m. n.p.m.

Val di Sole – zobacz wyjazdy narciarskie ze szkoleniem

 

Trasy narciarskie -w skrócie:

Marileva – Folgarida – Madonna – Pinzolo – Passo Tonale oraz Pejo:
Łącznie 238 km tras narciarskich:

 • – 27 % tras łatwych
 • – 60 % tras średnich
 • – 14 % tras trudnych

Wyciągi narciarskie w regionie:

 • 18 wyciągów orczykowych
 • 55 wyciągów krzesełkowych
 • 22 wyciągi gondolowe i linowe

Narciarstwo poza trasami: tak

Naśnieżanie: 95%
Snowparki:

 • – Snowpark Adamello Freeski arena
 • – Panciata Snowpark
 • – Snowpark Ursus Madonna

narty w val di sole - mapa wyciągów

 

 

Val di Sole odległość z Polski i najbliższe lotniska

Dojazd:

 • Warszawa 1441 km
 • Gdańsk 1490 km
 • Szczecin 1129 km
 • Kraków 1141 km

Lotniska:

 • Werona 164 km
 • Bergamo 148 km

 

Opis regionu narciarskiego Val di Sole:

Region narciarski Val di Sole, czyli Dolina Słońca to jedna z najpopularniejszych włoskich stacji narciarskich, dobrze znana polskim turystom już od wielu lat. W ostatnich kilku latach tutaj miało miejsce wiele kluczowych inwestycji w infrastrukturę narciarską przez co region ten stał sie jeszcze bardziej atrakcyjny. W jego skład wchodzą takie ośrodki narciarskie jak Passo Tonale, Pejo oraz Marlilleva – Folgarida. Val di Sole wchodzi w skład terenu narciarskiego SKIRAMA DOLOMITI do którego należy m.in. Maddonna di Campilio. To właśnie z tym słynnym włoskim ośrodkiem bezpośrednio połączone są stoki Folgaridy i Marillewy.

Val di Sole charakteryzuje  ogromna ilość dni słonecznych w roku, jedne z największych opadów śniegu w regionie oraz doskonale przygotowane trasy narciarskie o różnych poziomach trudności. Centralnym punktem  Val di Sole są stoki Marillevy i Folgaridy które ze względu na swoją infrastrukturę ( duża ilość gondoli) oraz zróżnicowanie tras należą do najbardziej atrakcyjnych. Dla początkujących narciarzy znajdziemy łagodne  niebieskie stoki Folgaridy oraz płaski wyciągi taśmowe w Marillevie 1400.

Dla dobrych i bardzo dobrych narciarzy i snowboardzistów prawdziwym wyzwaniem jest czarna trasa Nera w Folgaridzie. Dopełnieniem są tutaj liczne snowparki oraz bary i restauracji na stoku serwujące specjały pysznej kuchni Trentino.  Korzystając z rozszerzonej opcji skipassu możemy bez odpinania nart przedostać się na stoki Madonny di Campiglo oraz Pinzolo.

 

Narty w Val di Sole – szkolenia narciarskie – poglądowa mapa tras i nasze hotele klubowe

Wyjeżdżając na narty w Val di Sole szkolenia narciarskie prowadzimy zazwyczaj na stokach Marilevy i Folgaridy

Mapa tras narciarskich Val di Sole

 

Miasteczko Mezzana oraz Pellizzano

Mezzana i Pellizzano w których położone są nasze hotele klubowe to urokliwe włoskie miejscowości z typową dla regionu architekturą. Znajdziemy tutaj liczne sklepy i restauracje w których spedziać można czas po całym dniu szaleństw na stoku. Mezzana znajduję się około 3 km od dolnej stacji godnoli w Marillewie natomiast oddalone od niej o 3km Pellizano do stoków dzieli jakieś 6km. Obie miejscowości połączone są z dolną stacją godnoli w Marillewie, siecią bezpłatnych skibussów, które w kilka minut dowożą nas bezpośrednio pod stok. Nowością w sezonie zima 2016 będzie nowo otwarty, założony przez zaprzyjaźnioną rodzinę Ravelli, bar Apress Ski położony przy dolnej stacji gondoli Marilleva 900 o wdzięcznej nazwie “Snow Beach”.

 

Karnety narciarskie Val di Sole – ceny 2019:

Święta/ Nowy Rok (22.12.2018 – 06.01.2019)

DOROSŁY

JUNIOR

SENIOR

231 EURO

162 EURO

Niski sezon (Start 22.12.2018, 07.01.2019 – 25.01.2018, 11.03.2019- KONIEC)

DOROSŁY

JUNIOR

SENIOR

194 EURO

136 EURO

 

Wysoki sezon (26.01.2019 – 10.03.2019)

DOROSŁY

JUNIOR

SENIOR

221 EURO

155 EURO

* dzieci urodzone po 30.11.2010 r. Gratis, JUNIOR – urodzony po 30.11.2002 r. , 
* dopłata do skipassu Folgarida /Marilleva/ Madonna di Campiglo/ Pinzolo/ Pejo – sezon niski osoba dorosła – 51 Euro, sezon wysoki osoba dorosła – 59 Euro, Święta/ Nowy Rok osoba dorosła – 56 Euro
* dopłata do skipassu SUPERSKIRAMA – sezon niski osoba dorosła – 62 Euro, sezon wysoki osoba dorosła- 71 Euro, Święta/ Nowy Rok osoba dorosła – 66 Euro

 

 

Narty w Val di Sole – zdjęcia

 

Uwaga: Powyższe zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości naszych kontrahentów z włoskich konsorcjów narciarskich Val di Sole i Szkoły Narciarstwa Allegra

Zapraszamy również do zdjęć z regionu Val di Sole w naszej galerii zobacz zdjęcia

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!