Katschberg – najlepszy region narciarski w Austrii dla rodzin z dziećmi

Katschberg to najlepszy region narciarski w Austrii dla rodzin z dziećmi z kilku powodów., które znajdziecie poniżej. Natomiast jednym z najważniejszych jest fakt, że w sezonie Zima 2018 odbywać sie tu bedą polskie szkółki narciarskie dla dzieci oraz przedszkola narciarskie prowadzone przez polskich instruktorów …

 

Katschberg – najlepszy region narciarski w Austrii dla rodzin z dziećmi

Najlepszy region narciarski w Austrii dla rodzin z dziećmi. Katschberg to idealne miejsce na wyjazdy narciarskie z dziećmi, w którym jednak również rodzice, bez względu na stopień zaawansowania,  znajdą dużo tras dla siebie.  14 % nartostrad stanowią trasy łatwe – oznaczone kolorem niebieskim, będące doskonałym miejscem dla początkujących adeptów narciarstwa. Na tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i dla dobrych narciarzy czeka około 60 km doskonale przygotowanych szlaków czerwonych i czarnych.  Trasy w rejonie Katschbergu znajdują się na wysokości aż do ponad 2200 m n.p.m. co gwarantuje doskonałe warunki śniegowe aż do późnej wiosny.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego Katschberg w tym sezonie  to naszym zdaniem najlepszy region narciarski w Austrii dla rodzin z dziećmi. Położony tuż przy stokach FENOMENALNY hotel Falkensteiner będący w sezonie Zima 2018  naszym hotelem klubowym. Oznacza to na okolicznych stokach odbywać się będą szkolenia narciarskie organizowane przez naszych najlepszych instruktorów z Allegra Ski Team oraz polskie szkółki narciarskie i przedszkola narciarskie Yeti Club dla dzieci. I wszystko to bez dodatkowych dopłat – zobacz szczegóły oferty oraz aktualne terminy i ceny.

najlepszy region narciarski w Austrii dla rodzin z dziećmi

 

Region narciarski Katschberg

Tereny narciarskie: od 1640 do 2220 m. n.p.m. Łącznie na narciarzy czeka około 70 km tras o różnym stopniu trudności.

 • – 14 % tras łatwych( tu jakoś kolor niebieski- oznaczenie trudności tras
 • – 72 % tras średnich (kolor czerwony)
 • – 14 % tras trudnych (kolor czarny)

 

Wyciągi:

 • 9 wyciągów orczykowych
 • 6 wyciągów krzesełkowych
 • 1 wyciągi gondolowe i linowe

 

Narciarstwo poza trasami: tak
Naśnieżanie: 100 %
Snowparki:- St. Margarethen

 

Austria Katchber

 

Region narciarski Katschber – dojazd z Polski:

 • Warszawa – 986 km
 • Gdańsk – 1212 km
 • Szczecin – 1003 km
 • Kraków – 768 km

Lotniska:

 • Salzburg – 125 km
 • Monachium – 184 km

 

Nasza sprawdzona wypożyczalnia nart w Austrii w regionie Katschberg:

Falkensteiner Club Funimation Katschberg – funimation.falkensteiner.com

Orientacyjne ceny wypożyczenia nart:

 • Zestaw dla dziecka na 6 dni – od 60 Euro
 • Zestaw dla osoby dorosłej na 6 dni – od 150 Euro

 

Najlepszy region narciarski w Austri

Urokliwy austriacki ośrodek Katschberg to jedna z naszych nowości na sezon Zima 2018. Region położony jest na pograniczu Karyntii i Salzburga i obejmuje dwa masywy górskie – Katschberg oraz Aineck. Fantastyczna infrastruktura,  hotele położone przy samych stokach, liczne strefy narciarskie dedykowane najmłodszym narciarzom mi. narciarska wioska „Katschi’s Kids World” czy  długie, szerokie nartostrady i nowoczesne wyciągi powodują, że jest to doskonały ośrodek na wyjazdy narciarskie z dziećmi.

 

Trasy narciarskie i wyciągi

Katschberg oferuje świetnie przygotowane i dobrze naśnieżone trasy z szeroką siecią wyciągów oraz nowoczesnym systemem dośnieżania, który gwarantuje doskonałe warunki narciarskie na 70 km tras. Jest to bardzo urozmaicony ośrodek, w którym przeważają trasy czerwone dla dobrze jeżdżących narciarzy ale w połączeniu ze specjalną infrastrukturą dla dzieci stanowi idealne miejsce na rodzinny wyjazd na narty. Katschberg jest wyjątkowo przyjazny maluchom – trasy narciarskie, a nawet fun park przystosowane są dla najmłodszych. Tam pod czujnym okiem instruktorów dzieci mogą stawiać pierwsze kroki na różnych przeszkodach przygotowanych tak, aby były całkowicie bezpiecznie. Zaawansowani narciarze odnajdą się na czerwonych, niezwykle szerokich i długich trasach a dla odważnych i chętnych doznania mocniejszych wrażeń najlepszy będzie zjazd czarną trasą Diretissima. Katschberg to także wymarzony ośrodek dla amatorów alternatywnych form narciarstwa i snowboardu z racji specjalnych tras do freeride czy snowparku z licznymi przeszkodami gdzie można poćwiczyć nowe ewolucje. Znajduje się tu halfpipe o długości 200 m.

Głównymi miejscowościami w okolicy ośrodka są: St. Michael, St. Margarethen, Aineck oraz Katschberghöhe gdzie położony jest nasz Hotel Klubowy Allegry. Niewątpliwym atutem naszego obiektu jest położenie w samym sercu wioski narciarskiej w bezpośrednim sąsiedztwie wyciągów, restauracji, barów i sklepów. Nie brak tu wieczornych atrakcji,- Katschberg-Aineck dysponuje półtorakilometrowym torem saneczkowym i lodowiskiem, a osoby, które mają ochotę w dalszym ciągu jeździć na nartach nie muszą się martwić, bowiem przygotowano tu trasę do jazdy nocnej.

 

Ceny karnetów narciarskich 2019 w rejonie Katschberg

 

Niski sezon (Start – 21.12.2018, 12.01.2019 – 1.02.2019, 16.03.2019 – koniec)

DOROSŁY

MŁODZIEŻ

DZIECI

BABY

SENIOR

221,50 EURO

166 EURO

119,50 EURO

30 EURO

210,50 EURO

 

Wysoki sezon (22.12.2018 – 11.01.2019, 02.02.2019 – 15.03.2019)

DOROSŁY

MŁODZIEŻ

DZIECI

BABY

SENIOR

238,50 EURO

180,50 EURO

119,50 EURO

30 EURO

229,50 EURO

BAYBY: urodzone w 2013 i później, DZIECI: urodzone od 2003 do 2012, MŁODZIEŻ: urodzone od 2000 do 2002, SENIOR: urodzeni w 1954 i wcześniej

Print Friendly, PDF & Email
 • Witam, proszę o wycenę wyjazd dla 7 osób ( 1 pokój: 1 dorosły + 1 dziecko, 2 pokój: 3 dzieci i2 dorosłych).
  Termin: feerie warszawskie – czyli 1 tydzień w 2 połowie stycznia
  4 dzieci 8-12 lat – do grup szkoleniowych.
  Dojazd własny, pełne wyżywienie.

  Czekam na ofertę. ( mogę rownież otrzymać inne atrakcyjne w innych miejscach ;))
  Kamila Wiśniewska
  605 035 035

  1. W celu otrzymania kalkulacji wyjazdu zapraszamy do kontaktu z naszym centrum obsługi rezerwacji – zapytanie można złożyć korzystając z danych znajdujących się z zakładce lub korzystając z komunikatora znajdującego się w prawym, dolnym rogu. Pozdrawiamy – Yeti Club

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Nowa Oferta Wyjazdy Narciarskie 2024!

Przy rezerwacji we wrześniu dodatkowe rabaty i ubezpieczenie OC GRATIS!