Austria wyjazdy narciarskie – region Innsbruck

Austria wyjazdy narciarskie w rejon Innsbrucka to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi i osób nastawionych na szkolenie. 270 km tras narciarskich od łatwych, po trasy dla zaawansowanych na lodowcu. Informacje o trasach narciarskich, wyciągach, zdjęcia z najpopularniejszych stacji narciarskich w okolicy Innsbrucka oraz mapy tras

 

Austria wyjazdy narciarskie – OLYMPIA SKI WORLD INNSBRUCK

 

Tereny narciarskie: od 865 do 3210 m. N.p.m.

Trasy:
Łącznie 270 km tras

 • – 31 % tras łatwych
 • – 49% tras średnich
 • – 20% tras trudnych

 

Wyciągi:

 • 38 wyciągów orczykowych
 • 26 wyciągów krzesełkowych
 • 11 wyciągi gondolowe i linowe

Narciarstwo poza trasami: tak

Naśnieżanie: ok. 80 %

Snowparki:

 • – kilkanaście Snowparków w prawie każdym z 9 ośrodków.

Dojazd:

 • Warszawa 1157 km
 • Gdańsk 1285 km
 • Szczecin 924 km
 • Kraków 938 km

Lotniska:

 • Innsbruck 7 km
 • Monachium 144 km

 

Austria wyjazdy narciarskie z przedszkolem narciarskim w rejonie Innsbrucka – kliknij by zobaczyć pełny program

Austria wyjazdy narciarskie Innsbruck

Austria wyjazdy narciarskie

Hotel Bon Alpina - karnet i szkolenia w cenie. Basen i wysoki standard. 300 m od wyciągów.

 

Region Olympia Ski World – informacje o trasach

Region Olympia SkiWorld Innsbruck obejmuje 9 terenów narciarskich takich jak: Glungezer, Nordpark, Patscherkofel, Axamer Lizum, Kühtai, Muttereralm, Rangger Köpfl, Schlick 2000 i Stubaier Gletscher. Łączna ilość tras narciarskich to aż 270 km! Najciekwasze ośrodki to Patcherkofel, Azamer Lizum oraz Stubai. Góra Patscherkofel, będąca dwukrotnie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich, daje nam oprócz zapierającej dech w piersiach panoramy Innsbrucka, zawsze świetnie przygotowane i naśnieżone szerokie trasy narciarskie o różnym poziomie zaawansowania

Mapa tras narciarskich Insbruck

Ciekawostką jest fakt, iż właścicielem całej infrastruktury na Patscherkofel jest prezydent Austriackiej Federacji Narciarskiej, przez co  w tym regionie narciarskim nie ma miejsca na niedociągnięcia. Niewątpliwie jednak najbardziej atrakcyjnym punktem regionu Olympia SkiWorld jest uznawany przez wielu za najlepszy w Alpach austriackich lodowiec Stubaier. To ośrodek który na powieżchni12 km2 (największy pod tym względem teren narciarski w Austrii) posiada az 110km tras. Stubai jest austriacką mekka dla amatorów jazdy w świeżym śniegu oraz freestylu. Wszystkie ośrodki połączone są z Innsbruckiem siecią skibusów.

 

INNSBRUCK

Miasto Innsbruck to miasto Olimpijskie i jednocześnie stolica całego Tyrolu. Miejscowość ta tętni życiem od rana do późnej nocy. Fabryka Swarowskiego, nowoczesna skocznia narciarska czy piękna starówka to tylko niektóre z możliwości. Innsbruck to prawdziwa alpejska metropolia!

Innsbruck

 

IGLS

Miejscowość Igls gdzie położony jest nasz Hotel Klubowy Bon Alpina to z kolei malownicza, typowo tyrolska miejscowość turystyczna oddalona zaledwie 4 km od Innsbrucka. Dzięki częstym bezpośrednim połączeniom autokarowym z Innsbruckiem, Igls jest fantastycznym miejscem na spokojny, rodzinny wypoczynek narciarski jednocześnie z możliwością korzystania z mnóstwa atrakcji , które proponuje Innsbruck.

Cennik karnetów Innsbruck

SKIPASS 6 DNI PATSCHERKOFEL ZAWSZE W CENIE!

Dopłaty do Skipasów kombinowanych:

 • 1 dzień Stubai + 5 dni Patscherkofel – 31 EURO
 • 1 dzień Stubai +2 dni Axamer Lizum+ 3 dni Patscherkofel – 68 EURO
 • Olympia Skiworld – 6 dni bez limitu – 126 EURO.

 

 

Patscherkofel region narciarski:::

Patscherkofel jest jednym z ośrodków narciarskich, wchodzących w skład regionu Olympia SkiWorld Innsbruck. Regionu bardzo ważnego na narciarskiej mapie Austrii. To tu bowiem dwa razy zorganizowano Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Pierwsze w 1964 roku, drugie zaś w 1976. Oznacza to, że przybywając  do Olympia SkiWorld Innsbruck możemy liczyć na bardzo dobrą infrastrukturę oraz (to, co najważniejsze) trasy na wysokim, olimpijskim poziomie.

 

    Hotel Bon Alpina znajduje się zaledwie ok 300 m od tras narciarskich regionu Patcherkofel, dzięki czemu jest to idealne miejsce na rodzinne wyjazdy narciarskie. W każdej chwili można zjechać do hotelu np żeby się przebrać i po chwili wrócić z powrotem na stok.
Trasy ośrodka znajdują się na zboczach szczytu Patscherkofel, nieopodal miasteczka Igls ( 4 km od bram Innsbrucku). W ośrodku odnajdziemy łącznie około 20 km zjazdów o zróżnicowanym poziomie trudności.

Podział tras jest następujący:

 • łatwe 9,6 km,
 • średnie 6,9 km,
 • trudne 3,5 km,
 • Freeride/Routen 1 km.

Stacje narciarskie Patscherkofel rozstawione są na wysokościach 900-2250 m n.p.m.  W ośrodku znajduje się łącznie 9 wyciągów (1 orczykowy, 3 krzesełkowe, 4 kabinowe oraz 1 kolejka kabinowa), działają one codziennie w godzinach od 9:00-16:00.

Na terenie ośrodka narciarskiego Patscherkofel  znajduje się Snow Park.

Z atrakcji poza narciarskich warto wymienić takie obiekty jak:

 • restauracja widokowa na wysokości 1960 m n.p.m.,
 • olimpijski tor bobslejowy,
 • naturalny tor saneczkowy,
 • szlaki wędrowne (3 km),
 • sztuczne lodowisko.

 

Axamer-Lizum

Axamer-Lizum należy do olbrzymiego kompleksu narciarskiego Olympia SkiWorld Innsbruck, w którym już dwukrotnie (w 1964 i 1976 roku) były rozgrywane Zimowe Igrzyska Olimpijskie, stąd  pewność, że odnajdziecie tam trasy na najwyższym poziomie. W skład Olympia SkiWorld Innsbruck wchodzi 9 połączonych ze sobą ośrodków narciarskich, a są to: Schlick 2000, Rangger Köpfl, Nordpark-SeegrubeStubaier, Gletcher,Kühtai, Glungezer, oraz znajdujące się najbliżej Innsbrucku, Patscherkofel i Axamer Lizum.

Axamer-Lizum w swojej ofercie posiada 40 km tras zjazdowych z czego: 11 km stanowią trasy trudne, 20 km średnie i 9 km łatwe. Jak więc widzimy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od umiejętności. Szczególnie polecanymi trasami są oczywiście trasy olimpijskie na zboczach Hoadl.

Specjalnie dla kobiet przygotowano trasę zjazdową – Damenabfahrt o długości 3 km i różnicy poziomów 740 m. Jeśli chodzi o narciarzy biegowych, mają oni do dyspozycji około 30 km tras w dolinie, wokół miasteczka Axams.

Po terenie ośrodka  kursują bezpłatne skibusy, co w znacznym stopniu ułatwia przemieszczanie się.

 

Ośrodek narciarski Schlick 2000:

Łącznie 18 km tras narciarskich: niebieskie 9 km, czerwone 8 km, czarne 1 km; 6 wyciągów orczykowych, 1 krzesełkowy, 2 kolejki linowe. Nowoczesne wyciągi, stoki do carvingu, naturalne trasy z pewnym śniegiem. Wysokości od 1000 do 2300 m n.p.m. (wspaniałe widoki!).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.Sprawdzamy nasze ośrodki dlatego w dniach 4-6.10 nasze biuro będzie nieczynne!

Na wszystkie zapytania odpowiemy w czwartek - 7.10.2021